פתיחת תיק נתרמת

רכישת ביצית ד"ר אלון קדם | 24/08/22

לא מעט נשים המעוניינות להרות מגלות כי אין להן אפשרות להביא לאוויר העולם צאצא מביציותיהן שלהן: בין אם הסיבה היא גיל מתקדם שעלול להפוך את הביציות פחות איכותיות ולא שמישות , חוסר שחלות כתוצאה מבעיה גנטית, תסמונות רפואיות דוגמת טרנר או כל דבר אחר. מדובר במצב מורכב שטומן בחובו תסכול ועלול להרחיק את האישה מחלום ההורות.

החדשות הטובות הן שגם במצב הדברים הזה יש מה לעשות, בזכות תרומת ביצית. התרומה מהווה חלק מרכזי מסל השירותים של B-MOM, בנק הזרע של הרצליה מדיקל סנטר, והיא נעשית על פי הסטנדרטים המקצועיים ביותר של בדיקה והתאמה. במאמר הבא נסקור את הצעדים המתבקשים במהלך פתיחת תיק נתרמת ונסביר לך מדוע מדובר בתהליך שהוא בהחלט בר ביצוע, ללא יותר מדי מאמצים.

הכול מתחיל בשיחה ראשונית

העובדות מראות שרוב המטופלות המגיעות ל- B-MOM בבירור אחר קבלת תרומות ביצית הן נשים מעל גיל ארבעים, כמו גם מטופלות IVF שזקוקות לביציות כי איכות הביציות שלהן לא מספיקה או הרזרבה השחלתית שלהן ירודה, כמובן שגם גברים המעוניינים להביא ילד לאוויר העולם, דוגמת גברים חד מיניים הנמצאים לקראת הליך פונדקאות – זקוקים אף הם לתרומת ביצית.

נקודת ההתחלה היא שיחה ראשונית, בה תקבלי את כל הפרטים על התהליך והשלבים המרכיבים אותו. במעמד זה נסביר את האפשרויות העומדות בפניך, כולל הבחירה שלנו להציע עבור הנשים תרומת ביצית מנשים ישראליות בלבד. רוב הנשים מעדיפות תורמת “כחול לבן”, בין השאר עקב המאפיינים המשותפים שלהן והעובדה שביצית מתורמת ישראלית עשויה לקלוע היטב לטעם האישי ולציפיות של האישה לגבי הצאצא המיועד.

חלק מרכזי בשלב הבדיקות הוא הבדיקות הגנטיות המורחבות עבור בן הזוג (למטופלות שעושות את התהליך עם זרע בן זוג).

ד"ר אלון קדם

שלב הבדיקות

בתום השיחה תקבלי רשימה של בדיקות שעליך לבצע, רצוי לעשות זאת בהקדם האפשרי כדי לוודא בשלב הראשון שאת יכולה להיכנס להריון מוצלח. חלק מרכזי הוא הבדיקות הגנטיות מורחבות עבור בן הזוג (למטופלות שעושות את התהליך עם זרע בן זוג). ב- B-MOM התורמות עוברות סקר גנטי מורחב על מנת לאתר כל נשאות אפשרית למחלה גנטית. גם עצם הנשאות אצל בן הזוג לא תשלול את האישה מלקבל תרומה, אם כי חייבים להביא אותה בחשבון בשלבי ההתאמה בין תורמת לנתרמת.

לאחר השלמת הבדיקות הרפואיות, נקבע לך פגישה נוספת והפעם עם רופאת המרפאה. בפגישה זו תקבלי מידע נוסף על התהליך והנגזרות השונות שלו, החל מהמשמעות של הריון בגיל מתקדם , פרוטוקול טיפול ולפעולות שתידרשי לבצע.

הפרוטוקול נקבע בהתאם לתיק הרפואי ולמאפיינים האישיים שלך, והצוות שלנו יהיה זמין עבורך לכל אורך הדרך לשאלות ולהתלבטויות.

בדיקת תיק נתרמת

מתקדמים לשלב בחירת התורמת

לאחר שמתקבל אישור להתקדם בתהליך מרופאת המרפאה , נשב איתך ונתחיל את התהליך החיוני של בחירת תורמת. אנחנו נכין מראש רשימה של תורמות שעשויות להתאים לך מבחינה גנטית  (בהתאם לממצאי הבדיקות שבן הזוג או תרומת הזרע עברו ),

אם הבדיקות הצביעו על נשאות למחלה גנטית כזו או אחרת, תקבלי בהמשך ייעוץ גנטי מקיף עד להשלמת הבחירה הטובה ביותר עבורך.

יתרון משמעותי של B-MOM בהקשר הזה הוא שזמני המתנה כמעט לא קיימים: בעוד שבבתי חולים ציבוריים מדובר בתקופת המתנה של חודשים ארוכים או אפילו שנים, אנחנו נוכל להתקדם לשלב הביצועי תוך חודשיים או שלושה ברוב המקרים. וכאן, המסע שלך לעבר ההורות יכול להגיע לשלב המאושר והמרגש ביותר שלו.

שימו לב שאנחנו לא גובים תשלום עבור פתיחת תיק נתרמת, התשלום עבור התרומה נגבה חודש וחצי לפני התחלת הטיפול בתורמת.
לאחר שבחרת תורמת, נתקדם להתחלת הטיפול הרפואי לפי הפרוטוקול הרפואי שקיבלת.

חץ כלפי מעלה
חזרה למעלה
Whatsapp