Questions & Answers

תרומת זרע - שאלות ותשובות

ריכזנו את השאלות הנפוצות
שעולות בקרב השותפים לתהליך

למה כדאי לתרום זרע?

תרומת זרע מומלצת מכמה בחינות. ראשית, מקבלים על כך תגמול כספי נאה בכל קנה מידה תמורת מאמץ די נמוך. שנית, ורבים יגידו שאף חשוב יותר, באמצעות התרומה ניתן להעניק את אחת העזרות היותר מבורכות שיש: אפשרות לנשים ולגברים שאינם מסוגלים לכך (נשים יחידניות, זוגות נשים, גברים הסובלים מבעיות פוריות או מאיכות זרע נמוכה) להגשים את חלום ההורות.

מהי התמורה הכספית הצפויה?

על כל דגימת זרע מקבלים סכום של 700 ש"ח נטו, לאחר קיזוז מס אותו אנחנו מבצעים ישירות. הכספים יועברו באופן ישיר לחשבון הבנק שלך.

מי יכול לשמש תורם זרע?

תנאי הסף לתרומת זרע עשויים להשתנות בין בנק זרע אחד לאחר, לצד כמה תקנות מחייבות. ל-B-MOM יכולים לתרום זרע אך ורק רווקים (ולא גרושים, אלמנים או גברים שעתידים להתחתן בחצי השנה הקרובה), בני 35-18, בגובה של 1.75 ומעלה, ללא היסטוריה משפחתית של מחלות בריאותיות ונפשיות חמורות ועוד. חובה שהתורמים יבינו את האחריות שלהם והמחויבות הנדרשת מהם לתהליך.

כמה פעמים ניתן לתרום זרע?

ההתחייבות שלך כתורם זרע היא ל-20 דגימות זרע ומעלה, מהסיבה הפשוטה שבדרך זו אפשר לנצל עד תום את הזרע שנמצא כאיכותי במסגרת הבדיקות המקיפות שערכנו (בדיקות שאנחנו מממנים באופן מלא). המספר המקסימלי של דגימות לתורם עומד על 50, כך שניתן לקבל סכומים גבוהים בכל קנה מידה – וגם להגשים את חלום ההורות ליותר ויותר משפחות.

היכן מתבצעת דגימת הזרע?

את הזרע תיתן בחדרים סטריליים ומרגיעים הנמצאים בתחומי בנק הזרע ותרומת ביצית B-MOM של בי"ח הרצליה מדיקל סנטר. צורת מתן הדגימה היא אוננות לכוס סטרילית.

האם דרושות הכנות מיוחדות לדגימה?

ב-48 השעות שלפני מועד המפגש או דגימת הזרע, חשוב לא לקיים יחסי מין או לאונן. אין להשתמש במהלך האוננות בחומרי סיכה, סבון וחומרים נוספים שעשויים להשפיע על ממצאי בדיקת הזרע.

האם האנונימיות שלי תישאר?

בהחלט! תקנות משרד הבריאות מחייבות שכל התורמים הישראליים יהיו "סגורים". הפרטים לגבי תורמים מהסוג הזה יהיו חסויים, כך שלא ניתן יהיה לזהות אותם וכמובן שגם לא לפנות אליהם, בעת הנוכחית או בעתיד. מה שכן יועבר לנתרמות הוא נתונים פיזיים (דוגמת גובה, סוג דם או צבע עיניים), מקצוע, תחביבים ופרטים אחרים שיאפשרו לכל אחת לבחור את התורם האידיאלי עבורה.

איך מתבצע התהליך?

תרומת זרע מתחילה בראיון טלפוני אישי, בו נוודא שאתה עומד בדרישות הסף המינימליות. בהמשך יתקיימו ראיון עומק ובחינה מקיפה של ההיסטוריה הרפואית שלך ושל בני המשפחה שלך. לצד זה נבצע שתי בדיקות זרע ובדיקת דם, בדיקה פיזיולוגית כללית ובדיקות גנטיות מקיפות. תוצאות הבדיקות יאפשרו לראות את מידת ההתאמה לתהליך וגם לסווג כל תורם בהתאם לתהליכים המיועדים עבורו והבדיקות שהוא עבר.

מדוע סקר גנטי רחב חשוב?

הסקר הגנטי שאנחנו מבצעים כולל בדיקת צ'יפ גנטי הבוחנת למעלה מ-50 מחלות גנטיות וכ-110 מוטציות, ייעוץ גנטי ובמקרים מסוימים גם ריצוף גנטי מלא, מאפשר קבלת התמונה הרחבה ביותר על מחלות ופגמים גנטיים – מה שמאפשר התאמה אופטימלית בין תורם לנתרמת.

נמצאתי נשא למחלה גנטית כלשהי. מה זה אומר?

גם גבר שנמצא נשא יכול לשמש תורם, מהסיבה הפשוטה שפעמים רבות הנשאות למעשה מהווה סממן לכך שבוצעה בדיקה מקיפה במיוחד (הצפי הוא שכל גבר יהיה נשא של כמה מחלות לפחות). במקרה של נשאות ניתן להשוות את הממצאים למצב הגנטי של הנתרמת, במסגרת ייעוץ מקיף, ובכך לוודא שגם אצלה אין את אותה בעיה גנטית.

האם אוכל ליצור קשר עם הצאצאים?

לא. בשום מקרה לא תוכל לדעת מה עלה בגורלה של דגימת הזרע, ובוודאי לא האם היא הצליחה ולמה היא שימשה. עם זאת, ההתחייבות שלנו היא לעד 10 משפחות מהדגימות של כל אחד מהתורמים כדי להקטין את הסיכויים למפגשי אחרים. לא תוכל לקבל פרטים מזהים על הנתרמת או הנתרמות, ובנוסף חל עליך איסור לפנות בעתיד לחברות מסחריות לצורך מתן בדיקת DNA ובניית אילן יוחסין.

הצוות של כאן כדי לסייע לך

09-7740512 יצירת קשר
contact-image
חץ כלפי מעלה
חזרה למעלה
להשארת פרטים וקבלת מידע נוסף לחצו כאן
Whatsapp