Egg Donation

מתן תרומת ביצית

מתן תרומת ביצית
מה חשוב לדעת?

לפני הכל, תרגישי כנראה תחושת גאווה ומשמעות כתורמת ביצית. מרבית הנשים שכבר עשו זאת ותרמו מביציותיהן לנשים שמסיבות בריאותיות אינן יכולות להרות, מספרות שההנעה המשמעותית לקבלת ההחלטה יושבת על שיקולים רגשיים, ביניהם: תחושה של אחווה נשית, זכות גדולה ועשיית מצווה. הידיעה שבזכותך, תוכל אישה אחרת להגשים את חלומה ואת הצורך הקיומי כמעט להיות אמא, מנצחת את החששות ואת אי הנוחות שגם הן, צריך להודות, חלק מהתהליך.

ומה לגבי פיצוי כספי? כמובן שיש, הסכום שלו קבוע בחוק, אבל ברוב המקרים הוא אינו המניע המרכזי. מדובר בהחלטה אמיצה שעושות יותר ויותר נשים אמיצות.

למה לתרום ביצית?

אם את בגיל 21-35, בריאה ופורייה, תושבת ישראלית ואינך נשואה, את יכולה לבחור מרצונך החופשי לעבור הליך שאיבת ביציות ותרומתן. מובטחת אנונימיות מוחלטת שלך כתורמת בהווה ובעתיד.

חוק תרומת הביציות (יוני 2010), מאפשר לראשונה גם לנשים אשר אינן נמצאות בתהליכים של טיפולי פוריות לתרום את ביציותיהן. על פי החוק, את יכולה לתרום ביציות מהליך שאיבה אחד, ללא יותר מ- 3 נתרמות ואת ההליך עצמו מותר לבצע לכל היותר 3 פעמים במהלך החיים, בהפרשים של 180 יום בין שאיבה לשאיבה.

איך ניתן לתרום ביצית?

ישנם 4 שלבים שתצטרכי לעבור על מנת לתרום ביציות.

בשלב הראשון תצטרכי לשלוח מכתב בקשה לתרומה, לחתום על טופס הסכמה, לעשות בדיקות מקיפות ולקבל חוות דעת פסיכולוגית. בשלב השני תצטרכי לעבור וועדת אישורים. הוועדה כוללת מומחה פריון, רופא בכיר מתחום התמחות שאינו פריון, נציג ציבור ועוד… בשלב השלישי תבצעי בדיקת התאמה בינך לבין נתרמת פוטנציאלית ולבסוף במידה והכל תקין בשלב הרביעי והאחרון נוכל להתחיל את ההליך הרפואי.

כמה מקבלים על תרומת ביצית?

אחת הסיבות העיקריות לבצע תרומת ביצית בארץ היא שהתגמול הכספי עבור התרומה הוא נאה בכל קנה מידה. הסכום משתנה אחת לכמה שנים ועומד סביב כ-21,000-20,000 ש”ח (נכון לשנת 2022). התשלום פטור ממס ויועבר לחשבון הבנק שלכן תוך פרק זמן קצר.

חשוב להדגיש שעל פי ההנחיות הנוכחיות של משרד הבריאות, באפשרות האישה לבצע במהלך חייה עד שלושה מחזורי תרומה עם תקופת המתנה בת חצי שנה בין מחזור למחזור. מכאן שמדובר בסכום מצטבר שעשוי להקל מאוד על התורמת , גם אם הניסיון שלנו מראה שרוב התורמות אינן עושות זאת אך ורק בשל שיקולים כספיים.

מעוניינת לתרום? הגישי מועמדות

הרצליה מדיקל סנטר הינו בית החולים הפרטי הראשון בישראל המקדם באופן מוסדר את נושא תרומת ביציות מקומית, מנשים ישראליות, במסגרת בנק הזרע ותרומת ביצית B-MOM הפועל בבית החולים.

צוות ייעודי מלווה כל תורמת צעד אחר צעד בכל שלבי התהליך. הבדיקות המקדימות, וועדת האישורים ותהליך השאיבה מרוכזים כולם תחת קורת גג אחת, בנוחות, זמינות ומינימום מאמץ עבורך.

שאלות ותשובות

למה כדאי לי לתרום ביצית?

ראשית כל, ואולי מעל הכול, מדובר כאן באחת התמורות החשובות ביותר שאפשר להעניק למישהי אחרת: האפשרות להגשים את חלום ההורות. זאת לצד הסכום הכספי שתקבלי עבור התרומה.

מהו התגמול הכספי עבור תרומת ביצית?

על כל מחזור שאיבה של ביצית, תקבלי סכום של 20,708 ש”ח נכון לשנת 2022. סכום זה פטור ממס.

חץ כלפי מעלה
חזרה למעלה
להשארת פרטים וקבלת מידע נוסף לחצו כאן
Whatsapp