Egg Purchase

תרומת ביצית

ההחלטה להביא ילד לעולם באמצעות תרומת ביצית היא צעד משמעותי וחשוב.

אם גם את לא מצליחה להרות כדאי שתדעי שאת לא לבד. המספרים מדברים על אלפי זוגות הסובלים מבעיות פריון ועל מנת להגשים חלום ולהפוך הורים, זקוקים לתרומת ביציות מתורמת מתנדבת שהם אינם מכירים.

כדאי שתדעי, שלהבדיל מתהליכי פוריות שונים שיכולים להיות מורכבים, תהליך קבלת תרומת ביצית הינו באופן יחסי פשוט וקל עבורך כנתרמת, ואחוזי ההצלחה של הפריות מתרומת ביצית גבוהים ועומדים על 50-80 אחוז אחוז.

מי זקוקה לתרומת ביצית?

לתרומת ביציות זקוקות נשים שלא מסוגלות לייצר בכלל או לייצר כמות מספקת של ביציות יעילות ואיכותיות המאפשרות כניסה להיריון. הסיבות לכך יכולות להיות שונות, ביניהן סיבות רפואיות, כמו: סיבות גנטיות, פגיעה בשחלות בשל הקרנות, ניתוחים, טיפולים כימותרפיים ועוד.

ישנן גם סיבות חברתיות לעלייה בצורך בתרומת ביצית, המובילה בהן הינה שנשים רבות דוחות את מועד הבאת הילדים לגיל מאוחר יותר ממה שהיה נהוג בעבר. ידוע שעם הגיל, איכות הביציות הולכת ויורדת, מה שמסביר את ההמלצה לכל אישה מעל גיל 45 שרוצה להרות לעשות זאת באמצעות תרומת ביצית. גם מערכות יחסים חד מיניות שהולכות ורווחות בעידן המודרני מעלות את הצורך, ואיתו את הביקוש לתרומת ביציות.

להרות מתרומת ביצית - נקודת המבט הרגשית

ההחלטה להרות מתרומת ביצית של אישה אחרת, הינה ללא ספק החלטה כבדת משקל, והיא מגיעה במרבית המקרים לאחר טלטלה רגשית. פעמים רבות מעורבים גם תחושות אשמה, פגיעה ב’אגו’ וכעס רב על גופך ה”פגום” שאכזב. העובדה שהילד שתלדי לא יהיה גנטית הילד שלך, דורשת זמן עיבוד ועיכול ואת מתמודדת עם התחושה שכל הקלפים נטרפו, ואת נפרדת מחלום שעד לפני זמן לא רב היה נראה כמשהו טבעי וודאי.

יחד עם זאת, מרבית הנשים שהרו מתרומת ביצית וילדו מדווחות על שביעות רצון רבה ועל כך שהייתה זו ההחלטה הנכונה ביותר. חודשי ההיריון והזמן מסייעים בתהליך ההבשלה ובסופו, את מחזיקה בזרועותיך את תינוקך, שבעוד זמן לא רב יאמר את המילה האחת שאת כה מתאווה לשמוע: אמא.

התורמות שלנו

על פי החוק בישראל, אם את בין הגילאים 18-54 ואינך יכולה להתעבר מסיבות רפואיות, תוכלי לקבל ביציות של תורמת ישראלית. החל מיוני 2010, מאפשר החוק גם לנשים שאינן נמצאות בתהליכים של טיפולי פוריות לתרום את ביציותיהן.

גם לתורמות שלנו יש מספר תנאי סף בהם הן חייבות לעמוד – על התורמת להיות אישה בריאה, בין הגילאים 21-35, חיה בישראל, ללא קרבת דם אלייך או אל בן זוגך ולא נשואה.

בפועל, עדין קיים פער גדול בין ביקוש להיצע כשמדובר בתרומת ביצית, ולהבדיל מתרומת זרע, המודעות וההיענות של תורמות ישראליות עדין לא נותנת מענה למספר הנשים, הזקוקות כמוך לתרומה.

בניסיון לתת מענה מקומי הולם לביקושים, שם בנק הזרע של הרצליה מדיקל סנטר את נושא הפריית ביציות מתורמות מקומיות על סדר היום והוא פועל להגדלת מאגר התורמות.

בבנק הזרע של בית החולים מחכה לך צוות מומחי פוריות, שיעניק לך הדרכה, טיפול וליווי צמוד לאורך כל הדרך. בנוסף לניהול רפואי מקצועי של מיטב מומחי הפריון, תיהני מתמיכה, אוזן קשבת, אווירה נעימה, שירות אישי וזמינות מקסימלית.

כמה עולה לרכוש תרומת ביצית?

שאלה שמעסיקה לא מעט נשים המעוניינות להיכנס להריון, אך אינן מסוגלות לעשות זאת באופן טבעי מסיבות שונות, היא כמה עולה תרומת ביצית. מחיר התרומה נקבע על פי פרמטרים שונים, דוגמת המקור של הביציות והמסלולים המוצעים על ידי המרפאה.

ביצית מתורמת ישראלית תעלה 10,787 ₪, עבור לפחות שלוש ביציות המתאימות להפריה.

מבחינה מעשית מדובר בתשלום של אגרת נרתמת המועברת לבית החולים המבצע את התהליך. בנוסף קיימת אפשרות לתשלום אגרה מופחתת בחלק מהמקרים, לרבות נתרמות הזכאיות לקבלת גמלת הבטחת הכנסה בהתאם להגדרות המוסד לביטוח לאומי (אפשרות הקיימת נכון להיום בבתי חולים ציבוריים בלבד).

בנוסף לעלות הביציות , נדרש תשלום עבור ליווי המרפאה הכולל פגישת ייעוץ עם רופאת המרפאה וליווי רפואי במהלך הטיפול וההחזרה. תהליך ההפריה מסובסד על ידי קופת חולים באמצעות טפסי 17 למטופלות הזכאיות לסבסוד, המשלמות עבור השתתפות עצמית בלבד.

האפשרות האחרת היא לרכוש ביצית מתורמת זרה, אולם המחירים במקרה הזה צפויים להיות גבוהים משמעותית. נשים שמעוניינת לרכוש תרומת ביצית מחו”ל צפויות לשלם סכום העומד על כ-60,000-25,000 ש”ח לתרומה. העלות גם כאן משתנה בהתאם למסלול התרומה, למאפייני התורמת ולפרמטרים נוספים.

התהליך

כדי שתאושרי כנתרמת, עליך להיות בין הגילאים 18-54, אשר עקב סיבות רפואיות הוגדרת כמי , שאינה יכולה להתעבר מהביציות שבגופה, או שיש לה בעיה רפואית המחייבת שימוש בביציות של אישה אחרת כדי להיכנס להיריון.

על מנת להכין את רחמך להחזרת הביציות המופרות, תקבלי טיפול עם טבליות הורמונליות המכילות אסטרוגן, שתפקידן לעבות את רירית הרחם ולהכין אותו לקליטת העוברים המוחזרים.

עוד על התהליך
חץ כלפי מעלה
חזרה למעלה
להשארת פרטים וקבלת מידע נוסף לחצו כאן
Whatsapp