Sperm Imports

יבוא זרע מחו"ל

נשים רבות זקוקות לתרומת זרע, ויכולות להיעזר במאגר של B-MOM שהוא הרחב ביותר שתמצאו בתחום. עוד לפני שנכנסים לרזולוציות הקטנות ביותר של כל תורם ולהתאמה שלו לאישה, עולה בוודאי שאלה משמעותית אחת: האם להתבסס על זרע של תורם ישראלי, או לחלופין לבחור באפשרות של יבוא זרע מחו”ל? במאמר הבא נתייחס למאפיינים וליתרונות של תורמי זרע זרים ונסביר לכם מדוע בנק הזרע B-MOM הוא הכתובת עבורכן/ם.

יבוא מנות זרע מחו”ל – הנחיות משרד הבריאות

משרד הבריאות הגדיר תקנות ברורות ליבוא תרומת זרע מחו”ל. היבוא יכול להיעשות אך ורק על ידי בנקי זרע מורשים בישראל, מבנקים מעבר לים שאושרו לכך. את האישור יש לחדש אחת לשנה תוך המצאת מסמכים שונים, לרבות רישיון תקף של הבנק בחו”ל, תצהיר של מנהל בנק הזרע בישראל שאינו מכיר שינויים שחלו בבנק הזרע האמור ותצהיר שככל הידוע לו לא חלו שינויים באותה מדינה ביחס להוצאת חומר גנטי. רשימת בנקי הזרע המורשים מעבר לים עשויה להתעדכן מפעם לפעם, כאשר משרד הבריאות מאפשר קבלת אישור ליבוא מבנק “חדש” מחוץ לישראל אם הוא עומד בתנאים מוגדרים.

מרגע קבלת אישור להשתמש במנות הבנק של בנק מסוים מחו”ל בשנה מסוימת, האישור תקף לכלל המנות המוזמנות ממנו (להבדיל מהמצב הקיים לפני 2015, בו היה צורך בקבלת אישור פרטני לכל מנה ומנה). באחריות בנק הזרע הישראלי לדווח בנוסף למשרד הבריאות מדי חודש על מספר המנות שיובאו מכל אחד מהבנקים הרלוונטיים מהם הוא מקבל את המנות.

לוגו משרד הבריאות

 

מה היתרונות של יבוא זרע מחו”ל?

קבלת תרומת זרע מחו”ל מציעה כמה יתרונות ביחס לשימוש בתורם ישראלי, לצד חסרונות מסוימים כמובן. בניגוד לתורמים ישראלים שנשארים אנונימיים כל העת, במקרה של תורם זר עשויה להיות לצאצאים אפשרות לקבל אודותיו פרטים מזהים בשלב מסוים (למשל תמונות כתינוק או כבוגר), או אפילו ליצור איתו קשר ישיר בהתאם למדיניות האנונימיות הנהוגה באותה מדינה. היעדר האנונימיות עשוי להיות יתרון בלא מעט מובנים, אם כי הדבר אינו מעוגן בחוק באופן מלא בכל המדינות בעולם ולא ניתן לחייב את התורם להיחשף. הזכות הזו בכל מקרה אינה קיימת עבור התורמים או הנתרמות, בלי קשר למוצא התורם.

מאגר אידיאלי של תורמים, דוגמת זה של B-MOM, משלב מטבע הדברים בין איכות לכמות. מאגר התורמים הזרים שלנו הוא מטבע הדברים רחב, ובמידה מסוימת גם מגוון יותר בהשוואה למאגר הישראלי. עם זאת, במאמר מוסגר יש לציין שלמדנו במהלך השנים שהעדפות של רבות מהישראליות דומות באופן יחסי ושעשויה להיות אצלן זיקה גבוהה יותר לתורמים ישראלים.

כך או כך ההתבססות על תורמים זרים מקטינה עד למינימום האפשרי את הסבירות להיתקל בצאצא נוסף מאותו תורם. סיכון זה קיים בקרב תורמים ישראלים, גם הסיכויים לו אפסיים עקב הגבלת מספר המנות לכל תורם (מכסת הלידות של תורם ישראלי הן – 9 משפחות או עד שהמלאי שלו אזל) והגידול המתמיד באוכלוסייה.

כמה עולה לייבא זרע מחו”ל דרך B-MOM?

קיימים פערי מחירים, לעיתים לא קטנים, בין תרומות הזרע השונות – כולל ביחס לשאלה מהו המקור של אותה תרומה. אם מביאים בחשבון את העובדה שרבות מהנתרמות מעדיפות לרכוש כמה מנות לפחות (5-10 לרוב) כדי להגדיל את הסיכויים להפריה מוצלחת, ברור מדוע הפערים המצטברים עשויים להיות משמעותיים אפילו יותר ולהסתכם בעשרות אלפי שקלים.

אז כמה עולה תרומת זרע מחו”ל? המחירים משתנים בהתאם למדיניות של כל בנק זרע, הן הבנק שמספק את התרומה והן הבנק הישראלי שקולט אותה. לרוב מחיר מנת זרע מחו”ל נע סביב 215-2000$ למנה (תלוי בנק, תורם וסוג מנה), בעוד שמנה של תורם ישראלי צפויה להיות זולה יותר ולעמוד על 2,300-2,700 ש”ח למנה.

ב-B-MOM אנו מקבלים תרומות מבנקי הזרע המובילים בארצות הברית ובדנמרק:

מטוס טס מעל מכולות

מה עוד צריך לדעת על תהליך היבוא?

החדשות המעודדות ביותר ביחס לתהליך של יבוא זרע מאחת ממדינות העולם הוא שכיום ממש לא מדובר במשימה מורכבת. את עלות המנות ודמי המשלוח יש לשלם ישירות לבנק הנבחר ואנו נלווה אתכן באופן אישי לכל אורך התהליך. הצוות שלנו יספק תשובה לכל שאלה או התלבטות שיעלו אצלכן, כך שתוכלו להיות בטוחות שאתן מקבלות את ההחלטה הטובה ביותר עבורכן בסופו של יום.

יתרון משמעותי של B-MOM הוא שבהשוואה לבנקי זרע אחרים הפועלים בישראל, פרק הזמן הדרוש עד לקבלת המנות הוא קצר בכל קנה מידה: המנות יגיעו ארצה תוך שבועיים המנות יגיעו ארצה, לאחר שנפתח תיק, שורינו מנות, בוצע יעוץ גנטי במידת הצורך, מנהל הבנק אישר את התיק והוסדר התשלום , בניגוד לחלק מבנקי הזרע האחרים בארץ. אנו לא ממתינים להצטברות של כמה מנות בבנק מסוים לפני תחילת היבוא של המנה, אלא מייבאים כל הזמנה בנפרד.

 

 

להשארת פרטים וקבלת מידע נוסף לחצו כאן >

 

חץ כלפי מעלה
חזרה למעלה
Whatsapp