Why B-MOM?

למה לתרום ביצית ב B-MOM?

מדי שנה, נשים רבות מעוניינות לבצע את הבירורים הדרושים על מנת לשמש תורמות ביצית. בין אם הן מונעות עקב הרצון המבורך להעניק לאחרות את העזרה הגדולה ביותר שיש ובין אם השיקול הכספי מהווה חלק בלתי נפרד מההחלטה, ברור שחשוב לבחור מראש את המקום בו תתבצע התרומה בפועל.

B-MOM, בנק הזרע ותרומת ביצית של הרצליה מדיקל סנטר שפועל מאז 2014, הוא הכתובת האידיאלית עבורך לתהליך שאין חשובים ומרגשים ממנו. ככה זה כשיצרנו מקום אחד בו ניתן לקבל את כל השירותים והטיפולים הנדרשים… מקום בו החיים מתחילים.

איתך לכל אורך הדרך

אחד היתרונות המרכזיים של בית חולים פרטי הוא היחס האישי שמקבלות המטופלות, כאשר B-MOM לוקח את זה כמה צעדים קדימה. מרגע הפנייה הראשונית לבית החולים, דרך השלבים ההכרחיים של הבדיקות או ועדת ההתאמה ועד להשלמת שאיבת הביציות תקבלי ליווי צמוד מהצוות שלנו, שיהיה זמין לכל שאלה, התלבטות או בקשה. זאת כחלק מהמדיניות הכללית של הרצליה מדיקל סנטר ומתוך מודעות לכך שלתורמת יש בוודאי לא מעט חששות או שאלות לאורך הדרך, במיוחד (אבל לא רק) בפעם הראשונה שהיא משמשת תורמת.

כדי להקל עליך עוד יותר, הרי שחלקים הכרחיים בתהליך – דוגמת פתיחת תיק תורמת או אפילו הייעוץ הגנטי – יכולים להתבצע גם מהבית, בזום. עובדה זו מאפשרת גם לנשים שזמנן יקר, כמו גם כאלה שמתגוררות במרחק גדול יחסית מבית החולים, לקיים את התהליך ביתר קלות. במקרים בהם כן תגיעי לבית החולים תהני בוודאי מהנגישות הגבוהה שלו, מהלוקיישן האידיאלי על הצוק של טיילת הרצליה ומהאווירה המרגיעה והנעימה המאפיינת אותו.

ביצוע בדיקות מקיפות

כדי לוודא שאישה יכולה לשמש תורמת מן המניין, ובהמשך לכך כשמעוניינים “לשדך” אותה עם נתרמת, חובה לבצע בדיקות יסודיות. מערך הבדיקות של B-MOM הוא רחב במיוחד, וזה נכון במיוחד בכל הנוגע לבדיקת CMA (צ’יפ גנטי), הבוחנת בשלב הראשון את הנשאות לכ-477 מחלות גנטיות. בהמשך התהליך ייתכן שתבצעי בדיקות נוספות, בהתאם להחלטת הצוות המקצועי של המקום ולממצאי הבדיקות שמצטברים.

הבדיקה המקיפה עשויה להגדיל באופן משמעותי את אחוזי ההצלחה של כל תרומה ושאיבה. בעוד שבמקרה של תרומת זרע בונים מאגר של תורמים, כאן ההתאמה האישית חשובה אפילו יותר והיא נעשית באופן פרטני בין תורמת לנתרמת. לאורך הדרך תקבלי תמונת מצב מלאה לגבי המצב הגנטי שלך, הכולל מידע שתוכלי כמובן להשתמש בו בעתיד – כולל בהריונות הפרטיים שלך.

אפס בירוקרטיה, מקסימום תמורה

גם אם את לא תבצעי את התרומה אך ורק משיקולים כספיים, ברור שאי אפשר להתעלם מכך שמדובר בסכומי כסף נאים מאוד: 20,708 ש”ח למחזור שאיבה, כפי עודכן בשנת 2022. הסכום פטור מתשלום מס. B-MOM יסייע לך גם מהבחינה הזו, כאשר אנחנו נבצע בשבילך את התהליך הבירוקרטי. המשמעות היא שאת תקבלי את הכספים ישירות לחשבון הבנק שלך, תוך פרק זמן קצר באופן יחסי ממועד ביצוע השאיבה, ובלי בירוקרטיות מיותרות.

הניסיון הוא שם דבר

הליך תרומת ביצית הוא כיום בטוח בכל קנה מידה ודורש תקופת התאוששות קצרה בלבד, אולם עדיין מדובר בתהליך ששיאו הוא ניתוח לכל דבר ועניין. בהתחשב בעובדה שזהו הליך רפואי, הנעשה תחת הרדמה מלאה, ברור מדוע הבחירה הטובה ביותר שתוכלי לקבל היא לעבור אותו בבית חולים, הפועל בסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר שיש. הצוות של B-MOM כולל רופאים ומומחים מהשורה הראשונה בתחומם, הנעזרים בציוד מתקדם ובטכנולוגיות החדישות המקובלות כיום בשדה המשחק בעולם.

כאשר את פונה ל-B-MOM במטרה לשמש תורמת ביצית, אנחנו רותמים עבורך לא רק את הניסיון של בנק הזרע אלא של בית החולים הרצליה מדיקל סנטר כולו, הפועל כבר למעלה משלושה עשורים וחצי. כמובן שגם העובדה שבמקום ניתנים מגוון טיפולים קשורים – דוגמת תרומת זרע, השבחת זרע והפריה חוץ גופית – מהווה יתרון משמעותי. בית החולים מציע את המעטפת הרחבה ביותר עבור התורמות בפרט והתהליך בכלל, עובדה החוסכת מאמצים רבים מכל המעורבות ועשויה להגדיל באופן דרמטי את אחוזי ההצלחה שלו.

הליך מקצועי, מהיר ומדויק לנשים המעוניינות לתרום ביציות. ההליך כולל שלושה שלבים עיקריים:

הזרעה/הפריה

ראיון והערכה פסיכולוגית

השלב הראשון בתהליך הקבלה שלך כתורמת ביצית הוא ראיון ראשוני וביצוע הערכה פסיכולוגית. במעמד זה נבצע אנמנזה רפואית ראשונה במטרה לוודא שאת אכן בריאה. בנוסף, תיפגשי עם הפסיכולוגית שלנו שתספק את ההערכה המקצועית שלה לגבי סוגיות שונות שמגדירות את התהליך.
התאמת תוכנית הטיפול

ועדת האישורים

בשלב זה, לאחר שקיבלנו את חוות הדעת מהפסיכולוגית והבנו שאת אכן מתאימה לשמש כתורמת לתפיסת דעתה המקצועית מגיע השלב של ועדת האישורים שהיא למעשה מאשרת אותך כתורמת מן המניין. בשלב זה אנשי הוועדה יעברו על המסמכים ואת תקבלי הסברים נוספים על הדרוש ממך.
בחירת תורם/תורמת

בדיקות רפואיות

בשלב זה תעברי בדיקות רפואיות על מנת לוודא שאין בעיה שמונעת ממך לשמש כתורמת. בנוסף תצטרכי לעבור בדיקה גנטית כדי ללמוד על מצב ה- DNA שלך ועל אפשרות לקיומם של פגמים / מחלות גנטיות. בדיקה גנטית היא תנאי חובה.

צוות רופאי פריון בכירים מהמובילים בישראל

צוות רפואי
קרא עוד

ד”ר אלון קדם

מנהל בנק הזרע B-Mom
צוות רפואי
קרא עוד

גלי אורן-וסרמן

מנהלת שרות לקוחות
חץ כלפי מעלה
חזרה למעלה
Whatsapp