Sperm Donation

מתן תרומת זרע

מתן תרומת זרע
מה חשוב לדעת?

בנק הזרע B-MOM של בית החולים הרצליה מדיקל סנטר הוקם במטרה להפוך את תהליך ההפריה בעזרת מנת זרע מתורם חיצוני, לתהליך פשוט עד כמה שניתן. אך כמה שננסה להפוך זאת לקל ונוח, לא נוכל לטשטש את ההשלכות הרגשיות ואת המשמעות המיוחדת של צעד שכזה.

חשוב לזכור כי תרומת זרע משמעה הפריה בצורה מלאכותית, שאינה כדרך הטבע, ויותר מזה – בדרך שלרוב אינה חולפת כלל במחשבותיו של האדם כאשר הוא חולם על הרגע שבו יהפוך להורה. לכן, המשמעות של מהלך כזה גדולה מאוד, הן אישית והן חברתית. לתרומת זרע היבטים רגשיים רבים יותר מרוב ההליכים הרפואיים שיעבור אדם בחייו.

למה להיות תורם זרע?

מדי שנה, פונים לבנק הזרע רבים המעוניינים להיות תורמים. אחוז משמעותי מהם עובר בהצלחה את תהליך הסינון הקפדני ומתקבל כתורם מן המניין, שיכול להגשים חלום עבור משפחות שלמות. השאלות שצריכות להישאל, כבר בנקודת ההתחלה, הן מה בדיוק מניע את אותם התורמים, אילו שיקולים מנחים אותם ומה הם מרגישים לאחר השלמת התהליך.

כל התשובות, חלקן מפתיעות, לפניכם.

איך אפשר לתרום זרע?

בנק הזרע ותרומת ביצית B-MOM של בית החולים הרצליה מדיקל סנטר הוא בנק זרע פרטי אשר שומר על סטנדרטים גבוהים ביותר, ולכן מקפיד על ביצוע סדרת בדיקות מקיפה לכל גבר אשר מעוניין לתרום זרע. תהליך זה יבטיח כי מאגר התורמים של הבנק ימשיך להיות איכותי וברמה גבוהה במיוחד.

על כן, עובר כל גבר תהליך קפדני ודיסקרטי שיאפשר לצוות הרפואי לבחון את מצבו הבריאותי והפיזי, להכיר אותו טוב יותר ולעמוד על מאפייני אישיותו.

כמה כסף מקבלים על מתן תרומת זרע?

אם אתה מעוניין לתרום זרע, תרצה בוודאי לדעת מהי התמורה הכספית שתוכל לקבל, ובכלל – כמה עולה לתרום זרע. החדשות הטובות הן שמדובר בסכומים נאים מאוד עבור פעולה די פשוטה, העומדים על כ-700 ש”ח נטו לכל דגימה.

נקודה חשובה היא שעבור תורם מסוים, עומדת האפשרות לבצע מתן תרומת זרע יותר מפעם אחת. התקנות הנוכחיות של משרד הבריאות מגדירות כי תורם נתון יכול לתת עד 50 דגימות זרע, כך שמדובר בסכום מצטבר שיכול להגיע עד לכ-40,000-30,000 ש”ח. לא רע בכלל, נכון?

מעוניין לתרום? הגש מועמדות

הרצליה מדיקל סנטר הנו בית החולים הפרטי הראשון בישראל המקדם באופן מוסדר את נושא תרומת זרע מקומית, מגברים ישראליים, במסגרת בנק הזרע ותרומת ביצית B-MOM הפועל בבית החולים.

צוות ייעודי מלווה כל תורם צעד אחר צעד בכל שלבי התהליך. הבדיקות המקדימות, וועדת האישורים כולם תחת קורת גג אחת, בנוחות, זמינות ומינימום מאמץ עבורך.

שאלות ותשובות

למה כדאי לתרום זרע?

תרומת זרע מומלצת מכמה בחינות. ראשית, מקבלים על כך תגמול כספי נאה בכל קנה מידה תמורת מאמץ די נמוך. שנית, ורבים יגידו שאף חשוב יותר, באמצעות התרומה ניתן להעניק את אחת העזרות היותר מבורכות שיש: אפשרות לנשים ולגברים שאינם מסוגלים לכך (נשים יחידניות, זוגות נשים, גברים הסובלים מבעיות פוריות או מאיכות זרע נמוכה) להגשים את חלום ההורות.

מי יכול לשמש תורם זרע?

תנאי הסף לתרומת זרע עשויים להשתנות בין בנק זרע אחד לאחר, לצד כמה תקנות מחייבות. ל-B-MOM יכולים לתרום זרע אך ורק רווקים (ולא גרושים, אלמנים או גברים שעתידים להתחתן בחצי השנה הקרובה), בני 35-18, בגובה של 1.75 ומעלה, ללא היסטוריה משפחתית של מחלות בריאותיות ונפשיות חמורות ועוד. חובה שהתורמים יבינו את האחריות שלהם והמחויבות הנדרשת מהם לתהליך.

חץ כלפי מעלה
חזרה למעלה
להשארת פרטים וקבלת מידע נוסף לחצו כאן
Whatsapp